Květina, z. s. v médiích

2020

V Teplicích začala fungovat nová sociální služba. Zaměřuje se na lidi bez domova

Když 44letý Jirka vstoupil ráno dveřmi dovnitř, uvítal ho usměvavý ženský personál. Na velkém stole, který dominuje společenské místnosti, bylo na talířku naskládáno cukroví, ze sousední kuchyňky voněla teplá polévka. „Dobrý den, jste u nás první. Posaďte se, dáte si něco teplého?“ vítala premiérového klienta ředitelka organizace Květina Barbora Bočková.

lupa-plusliknutím zvětšíte
Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/teplice-novinka-socialni-sluzba-lide-bez-domova.html

Jídlo, koupel i rady. V Teplicích otevřeli centrum pro bezdomovce

V teplické Denisově ulici začalo fungovat nízkoprahové denní centrum Květina. Nabízí služby lidem bez domova a těm, kterým ztráta bydlení hrozí. Zájemci se zde mohou najíst, osprchovat nebo tu dostat nové oblečení. Pracovníci s nimi zároveň proberou jejich životní situaci a pokusí se jim pomoct. 

Centrum Květina pomáhá lidem mírnit negativní dopady života na ulici

Skončily vánoční svátky, oslavili jsme starý i nový rok a čeká nás režim všedních dní. Kontejnery jsou přeplněné zbytky, přetékají obaly z dárků, vysloužilými věcmi, které nahradily věci nové a venku přituhuje. Málokdo si dokáže představit, že by v téhle době doznívajících svátků, oslav a mrznoucích nocí trávil život venku na ulici. Přitom večer, co večer uléhá k spánku bez tepla, zázemí a základních potřeb tisíce lidí. V České republice je podle posledních údajů něco kolem 25 tisíc lidí bez domova. Dárky? Plná lednice? Teplá sprcha nebo postel? Pro většinu z nás samozřejmost. Pro bezdomovce pouhý sen.

Nízkoprahové centrum navštívilo vedení města

Začátkem ledna se v Teplicích otevřelo centrum pro lidi bez domova. Nízkoprahové denní centrum provozuje nezisková organizace Květina. Lidé žijící na ulici se tam můžou přijít umýt, dostanou jídlo nebo oblečení, ale také jim pracovníci poradí s řešením jejich problémů nebo pomůžou najít přivýdělek.

Tepličtí bezdomovci mají o nové centrum zájem. Dostanou tam jídlo, sprchu i radu

Nejen hygiena. V teplické Denisově ulici se bezdomovcům dostane i poradenství, jak vybřednout z nouze. Jak to tam celé od začátku roku funguje?
Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/bezdomovci-centrum-teplice-20200309.html

lupa-plusliknutím zvětšíte
Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/teplice-novinka-socialni-sluzba-lide-bez-domova.html

Opatření proti šíření nákazy dopadají i na bezdomovce. Centrum v Teplicích muselo omezit provoz

Denní centrum v Teplicích muselo omezit provoz a služby bezdomovcům. Zatím se to ale podle ředitelky spolku Květina Barbory Bočkové nedotklo otevíracích hodin.

Služby pro bezdomovce v Teplicích jsou omezené, dostávají však teplé jídlo

Nízkoprahové denní centrum pro bezdomovce, které od ledna funguje v teplické Denisově ulici, kvůli epidemii koronaviru částečně omezilo své služby. Nově mohou klienti vstupovat do denní místnosti, která je běžně určena až pro deset lidí, pouze po jednom.

Terénní pracovníci nabídli lidem na ulici teplou polévku a roušky

Organizace Květina a KC Teplice White Light (Káčko) v Teplicích pomáhají i v této obtížné době lidem bez domova. Ve čtvrtek 26. března se terénní pracovníci obou organizací vydali společně za nimi do terénu. Cíleně do Mýnské ulice, kde se zdržuje nejvíce bezdomovců v torzu nedostavěného hotelu. Záměrem bylo zjistit, jak tuto obtížnou situaci tepličtí bezdomovci zvládají.

Bezdomovec Jirka: Žiji na ulici, bojím se koronaviru. Snažím se chránit

Před koronavirem se chrání také lidé bez domova. „Nosím roušku a snažím se dodržovat hygienu,“ říká Jirka z Teplic. Přečtěte si o životě bezdomovců v době pandemie. Jak se chrání? Kdo jim pomáhá?

Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/bezdomovci-centrum-teplice-20200309.html

lupa-plusliknutím zvětšíte
Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zpravy_region/teplice-novinka-socialni-sluzba-lide-bez-domova.html

Klienti Květiny uklidili část Řetenic a posbírali 20 kilogramů odpadu

Celostátní akce Ukliďme Česko, která připadá na duben, se letos z důvodu omezení spojených s koronavirem nekoná. Přesto se najdou lidé, kteří sami od sebe spojí vycházku do přírody s úklidem odpadků a životnímu prostředí tak uleví ve prospěch nás všech. Do neoficiální výzvy na tzv. rouškový úklid se v týdnu před Velikonocemi zapojili i pracovníci organizace Květina se svými klienty z nízkoprahového denního centra v Řetenicích.

V Květině se zapojili do Rouškového úklidu. Nasbírali dvacet kilo odpadu

Celorepubliková akce Ukliďme Česko se letos kvůli pandemii koronavuru odsouvá na podzim. Místo tradiční akce se dobrovolníci z nízkoprahového denního centra v Řetenicích zapojili do Rouškového úklidu.

2019

Květina pomáhá lidem v nouzi

Pracovníci Terénních programů Květina v Teplicích v rámci pravidelné depistáže nabízejí pomoc lidem v nouzi. Na Teplicku a především v Dubí, poskytují takové služby celkem tři. Nabízí podporu rodinám s dětmi, dětem a lidem jako jsou osamocení senioři či osoby bez přístřeší.

Komunitní centrum Dubí opravdu pomáhá

V Dubí vzniklo nové komunitní centrum. Samotná městská budova poskytne občanům tři sociální služby – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub Magnet, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina a Terénní programy Květina. Občané zde najdou také terénního pracovníka a každé pondělí dopoledne jim bude k dispozici dluhové poradenství. Zároveň tu vzniklo i veřejné dětské hřiště, které v oblasti chybělo.

Dubí otevřelo nové vzdělávací komunitní centrum určené nejen pro Romy

Sedm měsíců po zahájení stavby otevřelo město Dubí komunitní centrum v městské části Pozorka, která je označována za vyloučenou lokalitu. Vzdělávací středisko má sloužit nejen místní romské komunitě, ale všem, kteří budou potřebovat odbornou pomoc ve složité životní situaci.

Květina připravila den otevřených dveří v komunitním centru

Pracovnice nového Komunitního centra v Dubí připravily na úterý 14. května pro veřejnost Den otevřených dveří. Cílem akce bylo přiblížit návštěvníkům možnosti a služby, které centrum nabízí a představit prostory objektu. V rámci programu se mohli návštěvníci zúčastnit komentované prohlídky interiéru, výtvarné dílny nebo diskuse na téma sociální politiky s dubským starostou Petrem Pípalem.

Na Lázeňské se „vyšlapalo“ 101 tisíc

Tradiční akcí na zahájení lázeňské sezony v Teplicích je i charitativní Oranžové kolo. Letos místo Oranžového kola Nadace ČEZ přivezla handbiky, na kterých se během neděle vystřídaly stovky lidí s cílem pomoci potřebným.

Revolution Train navštívily i děti z Dubí

Na prvním nástupišti teplického hlavního nádraží stál Revolution Train, neboli Protidrogový vlak. „Na akci vyjely děti z Dubí v rámci aktivity Tutoring a mentoring, která je určena pro děti starší 15 let, kterým nabízí aktuálně různé workshopy a podobné aktivity. Cílem je podpora prevence sociálně patologických jevů, ale probíráme témata z finanční gramotnosti, orientace na trhu práce, výběr školy nebo mezilidské vztahy,“ vysvětluje mentorka Veronika Klaus Horčíková.

Organizace Květina hledá v Teplicích azyl pro lidi z ulice. Město ji podporuje

Tepličtí bezdomovci by mohli mít od příštího roku hygienické zázemí. Prostory, kde by se lidé z ulice umyli, najedli a případně převlékli, chce otevřít nezisková organizace Květina. Podpořit tento projekt hodlá v počátku i město.

V Teplicích vznikne denní centrum pro bezdomovce

Od příštího roku by mělo v Teplicích začít fungovat denní centrum pro bezdomovce. Otevřeno by mělo mít každý den. Lideé bez domova se tam budou moci umýt, dostanou jídlo nebo oblečení, a také jim tam poradí, jak řešit problémy.

Bezdomovci budou mít své útočiště

Denní centrum pro lidi bez domova by mělo od příštího roku fungovat v Teplicích. Bezdomovci tam budou moci přijít se umýt, dostanou jídlo nebo oblečení, ale také jim poradí s řešením jejich problémů. Podle náměstka primátora Jiřího Štábla město počítá s částkou okolo sto tisíc korun na počáteční rozjezd.

Plánované centrum pro bezdomovce v Teplicích má problém, nemůže najít domov

V Teplicích má od příštího roku začít fungovat denní centrum pro bezdomovce. Organizace, která bude jeho chod zajišťovat, má slíbené peníze od města i předběžný souhlas kraje. Zatím se jí ale nepodařilo najít vhodné zázemí.

Na příměstský tábor mohou rodiče přihlásit své dítě ze dne na den

Organizace Květina, která svoji činnost zaměřuje na oblast Teplicka a zabývá se kromě jiného sociálně aktivizačními službami pro rodiny s dětmi, přichází se zajímavým řešením časté prázdninové otázky rodičů: Kam s ním? Letos poprvé se vedení organizace rozhodlo rozšířit svoji nabídku o pořádání letních příměstských táborů pro děti.

Agentura hledá dům pro bezdomovce v Teplicích. Potřebuje ho do dvou měsíců

Bezdomovci by mohli v Teplicích získat na zimu zázemí, kde by byla sprcha, prostory pro stravování a převlečení do čistého. Nezisková organizace Květina, která za projektem s podporou Teplic stojí, ale ani po několikaměsíčním hledání stále nemá adekvátní prostory, kde by centrum pro lidi bez střechy nad hlavou mohlo fungovat. 

Bezdomovci v Teplicích získají hygienické zázemí, už se našly prostory

Nezisková organizace Květina konečně našla v Teplicích prostory pro plánované denní centrum. Mělo by pomáhat především lidem bez přístřeší a těm, jež jsou ohroženi ztrátou bydlení. Zařízení by mohlo začít fungovat od začátku příštího roku.

Bezdomovci budou mít od ledna své útočiště

Denní centrum pro lidi bez domova bude od ledna 2020 fungovat v Teplicích. Lidé žijící na ulici tam budou moci přijít se umýt, dostanou jídlo nebo oblečení, ale také jim pracovníci poradí s řešením jejich problémů nebo pomůžou najít přivýdělek.

Ukliďme svět, ukliďme Česko. V Dubí uklidí na podzim Zvonečkovu louku

Pneumatiky, kusy nábytku nebo jen drobné odpadky hyzdící přírodu a ulice měst a obcí. Na ně se opět chystají dobrovolníci, kterým není lhostejné zakládání černých skládek a pohazování odpadu mimo kontejnery.

ANKETA: Bezdomovci získají v Teplicích nové centrum. Město ho finančně podpořilo Zdr

Smýt špínu, potěšit se polévkou a popovídat si se sociálními pracovníky o dalších možnostech života. Takové služby brzy nabídne bezdomovcům v Teplicích nízkoprahové centrum v Denisově ulici. Nové zázemí pro lidi bez přístřeší bude provozovat nezisková organizace Květina, které zastupitelé v pondělí přiklepli na rozjezd 160 tisíc korun.

V Teplicích vzniká první centrum pro bezdomovce – fungovat bude od příštího roku

Teplice podpoří vznik centra pro bezdomovce. V předchozích volebních obdobích vedení města této sociální oblasti nevěnovalo pozornost. Když se potřeba podobného zařízení v minulém volebním období dostala do komunitního plánu, nebyl zase nikdo, kdo by se chtěl starat o jeho provoz. S městem se na tom nakonec dohodl spolek Květina, který v Teplicích 1,5 roku pomáhá lidem na ulici.

V Teplicích vzniká první centrum pro bezdomovce. Fungovat začne v roce 2020

V Teplicích začaly práce na prvním centru pro bezdomovce. Od ledna příštího roku ho bude provozovat spolek Květina, který už zhruba 1,5 roku pomáhá lidem v teplických ulicích.

Květina otevřela své dveře studentům

Nezisková organizace Květina se i letos zapojila do Týdne sociálních služeb, kdy v rámci Dne otevřených dveří nabízí veřejnosti nahlédnout pod pokličku provozu služeb, které nabízí. A tak se dnes 8. října od 11:00 až do 16:00 otevřely dveře všech služeb veřejnosti, a to jak v Teplicích, tak v Komunitním centru v Dubí.

TIP: Benefice pro Květinu aneb život na ulici

Stejnojmenná akce se uskuteční 2. listopadu v klubu Knak Teplice. Od 20:00 v Knaku vystoupí například Tony Ducháček & Garage a další kapely. Akce je spojena s doprovodným programem.

Benefice přinesla peníze pro lidi bez domova

Bezdomovci z Teplic by mohli mít od nového roku k dispozici hygienické zázemí. Organizace Květina se ve spolupráci s městem snaží vybudovat denní centrum pro lidi bez domova. Otevření centra je naplánováno na leden 2020. Finanční podporu na rozjezd dostala organizace od města a teď má další peníze i díky benefici v Knaku.

Lidé dali na bezdomovce v Teplicích 35 tisíc korun. Centrum pro ně bude v lednu

35 tisíc korun. Tolik dali lidé na teplické bezdomovce v rámci benefičního koncertu v klubu Knak. Akci spolupořádala nezisková organizace Květina, která buduje v lázeňském městě první denní centrum pro lidi bez střechy nad hlavou.

Výtvarná soutěž ukázala, jak téma bezdomovectví vnímají děti

Nezisková organizace Květina uspořádala počátkem listopadu akci Benefice pro Květinu aneb Život na ulici. Cílem projektu bylo získat prostředky na podporu vytvoření nízkoprahového denního centra v Teplicích. V rámci akce uspořádala organizace kromě jiného výtvarnou soutěž pro žáky Základní školy U Nových lázní.

Výtvarná soutěž „Život na ulici“ zná své vítěze

Život na ulici byl tématem benefiční akce, kterou nezisková organizace Květina pořádala na začátku listopadu. Výtěžek benefice podpoří vznik nového nízkoprahového denního centra v Teplicích. Během večera měli návštěvníci mimo jiné možnost poznat, jak téma bezdomovectví vnímají děti, a to prostřednictvím obrázků, které nakreslili žáci ZŠ Teplice U Nových lázní v rámci výtvarné soutěže „Život na ulici“.

Podzimní potravinová sbírka pomůže potřebným

Také letos mohl každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka se uskutečnila v sobotu 23. listopadu. Letošní rok se sbírka konala poprvé dvakrát, na jaře a nyní na podzim. V Teplicích se zapojila i nezisková organizace Květina.

2018

Den otevřených dveří v Květině

V rámci Týdne sociálních služeb se otevřela nezisková organizace Květina veřejnosti. Den otevřených dveří se tentokrát konal ve všech službách, které organizace poskytuje.

Květina mapuje problémy osob bez přístřeší

Pracovníci Terénních programů Květina v Teplicích v rámci pravidelné depistáže nabízeli pomoc lidem bez přístřeší.

Studenti navštívili služby sociální prevence v Dubí

Exkurze v neziskové organizaci Květina přiblížila studentům mostecké Střední zdravotnické školy práci v této sociální oblasti. V dubské Pozorce jim pracovnice představily, co všechno organizace dělá a nabízí.

Děti vyjely za seniory do Chlumce

Klub Magnet zorganizoval už tradiční výjezd dětí do Domova pro seniory v Chlumci. Skupinka dětí, která pravidelně navštěvuje nízkoprahové zařízení Klub Magnet pro děti a mládež, si pro seniory přichystala předvánoční besídku. Společně si tak obě generace zazpívaly známé písně a předaly si drobné dárečky.

2017

Potravinová sbírka hlásí pro letošek rekord

Také letos mohl každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka se uskutečnila v sobotu 11. listopadu. Do 5. ročníku se letos zapojilo 750 prodejen ve všech regionech České republiky. Z toho 69 bylo z našeho kraje.

Den otevřených dveří v Květině

Nezisková organizace Květina pořádala Den otevřených. A to v rámci Týdne sociálních služeb. Prostory organizace tak v úterý mohl navštívit každý, koho zajímá, co vlastně dělají.

2016

Těstovin se vybralo přes sto kilo

Těstoviny, mouka, cukr, rýže, mléko ale i cukrovinky pro děti, tak vypadal nákupní košík Národní potravinové sbírky, který plnili lidé z Teplicka. 

 

Čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky se uskutečnil i v Trnovanech

Naše první účast Národní potravinové sbírce se vydařila! Za pomoci dobrovolníků z teplického gymnázia bylo během sobotního dne od dárců vybráno přes 500kg potravin! Dobrovolníkům i dárcům velké díky!

2014

Dienstbier vidí jako problém Duchcova váznoucí komunikaci

Problémem serevročeského města Duchcov, kde loňský útok na manželský pár vyvolal protiromské nálady, je váznoucí komunikace radnice a neziskových organizací, míní ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). 

Julius Zajac: Kdo jiný než hlavně Romové by měli pomáhat romským dětem?

V klubu se věnují dětem ze sociálně vyloučených lokalit. Pomáhají jim zvládat obtížné situace, problémy v rodině, odolávat drogám – ať už alkoholu, nebo cigaretám, učí je zvládat agresivitu, vytváří pro ně kulturní i tělesné aktivity, pracují i přímo v terénu a navštěvují rodiny dětí, kterým pomáhají.

2013

V Duchcově proběhl festival Khel’iben hin drom – Tanec je cesta

V sobotu 31. 8. 2013 proběhl v Duchcově již 3. ročník festivalu Khel’iben hin drom – Tanec je cesta, který pořádalo Občanské sdružení Květina. Festival byl pojat jako přehlídka dětských tanečních souborů z Ústeckého kraje a uskutečnil se opětovně na duchcovském viaduktu pod širým nebem.

2010

Občanské sdružení Květina nezahálí ani v zimě

Článek naleznete v Duchcovských novinách na straně 7.

Prázdniny s Klubem Květina

Článek naleznete v Duchcovských novinách na straně 11. 

2009

Duchcov podpoří projekt pro mládež klubovnou

Nízkoprahová centra nebo kluby pro sociálně vyloučenou mládež vznikají prakticky ve všech městech, kde jsou zaznamenávány problematické lokality.

Projekt by měl pomoct sociálně vyloučeným dětem

Občanské sdružení Květina rozjelo v Duchcově Klub Květina. Funguje každé pondělí středu a pátek od dvou do sedmi, přičemž v pondělí se vyjíždí mimo Duchcov do Jeníkova na koně a různé volnočasové aktivity.