Materiální a potravinová pomoc

Podpora materiální a potravinová

 

Materiální pomoc

Materiální pomoc je klientům distribuována z darů přijatých od zaměstnanců a přátel organizace. Materiální pomoc představuje zejména sociální šatník (ošacení, obuv), a dále například hračky, nábytek, knihy, školní potřeby atd. Tyto věci jsou v určitém množství k dispozici všem klientům služeb.

Množství a četnosti distribuce je na uvážení garanta klienta, který detailně zná situaci klienta a zároveň se orientuje v obsahu sociálního šatníku. Jednotlivé služby stanoveny limity výdeje materiální pomoci. O výdeji materiální pomoci služby vedou interní záznam dle uvážení.

Aktuálně nejvíce využijeme ponožky a spodní prádlo, pánské oblečení.

Potravinová pomoc

Potravinovou pomocí se pro potřeby služeb Květina, z.s. rozumí veškeré potraviny a drogistické zboží, které organizace získává na základě dohody uzavřené s Potravinovou bankou v Ústeckém kraji, z. s. (dále jako PBUK), která zahrnuje spolupráci přímo se skladem PBUK a dále s konkrétními prodejnami (obchody) určenými k odběru potravin v zastoupení PBUK přímo organizací. V současnosti spolupracujeme s prodejnou Albert na Náměstí Svobody v Teplicích a také s obchody Tesco v Duchcově a Oseku.