Aktuality

Strom vánočních přání v Pozorce

Vánoce a advent jsou obdobím, kdy se zklidníme, tišíme hlas a snad nás i trochu méně štve to, co obvykle. Hlavně myslíme na své blízké! To, že letošní předvánoční těšení bude tak trochu jiné, všichni víme. Na počtu i formě předvánočních akcí v našem městě to bude velmi znát. Díky iniciativě lidí z Pozorky, budou mít obyvatelé Dubí malé překvapení nazvané „Vánoční strom přání v Pozorce“. Jde o symbolický akt soudržnosti lidí, kteří by si jinak vzájemně přáli na ulicích „šťastné a veselé“. Letos to kvůli obavám z nákazy nejspíš nebude možné. Vánoční strom budou moci ozdobit nejen děti, ale i dospělí, vlastnoručně vyrobeným přáníčkem či ozdobou. Důležitým úkolem, bude při zavěšování předmětu vzpomenout na své blízké, příbuzné, na sousedy, nebo na okolí svého domova – a jim věnovat vřelou myšlenku, poděkování a třeba i onen obsah přání. Na ty, co vyrábět přání nechtějí či nemohou, pamatovali iniciátoři akce připravenými závěsnými přáníčky z lehkého dřeva. Přáníčka Vám vydají pracovnice komunitního centra nebo též pracovnice informačního centra na městském úřadě v ul. Ruské či je mohou předat paní prodavačky v obchodě potravin u kapličky, kde také naleznete Vánoční strom přání. Napsat tam své sdělení fixem bude hračka. Poté již zbývá jen udělat si procházku. Překvapením bude, že vánoční strom není jehličnatý. Až netypický vánoční strom v centru Pozorky najdete (a asi to nebude problém), šetrně na něj svá přání zavěste. Stromek bude připraven se začátkem adventu a k danému účelu bude sloužit po celou dobu vánočního období. Tak si přijďte přát!

Společně v Dubí

Město Dubí realizuje projekt s názvem Podpora komunitní sociální práce ve městě Dubí, partnerem projektu je Květina, z. s.
Projekt je realizován od května 2020 do 30. 6. 2022, číslo projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_052/0016476.
Účelem projektu je participace obyvatel Pozorky, aktivizovat je, posilovat jejich kompetence a připravenost k řešení vlastních problémů, zvyšovat jejich podíl na rozhodování a přejímání odpovědnosti a budovat takové aktivity, intervence a vazby, které budou odpovídat jejich potřebám. 

1. společný den v Dubí

ODLOŽENO!!!

Z důvodu mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR proti šíření koronaviru jsme nuceni připravenou akci odložit. O náhradním termínu Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení, Váš tým Společně v Dubí

Příměstské tábory Květina

V únoru 2019 začala Květina, z. s. realizovat projekt s názvem Příměstské tábory Květina. Tento projekt je realizován v období od 1. 2. 2019 do 30. 11. 2020 na základě spolupráce s MAS Cínovecko a za finanční podpory projektu číslo CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0009926 z Evropského sociálního fondu, Operačního programu zaměstnanost. Cílem projektu je usnadnit rodičům školáků a předškoláků sladit pracovní rytmus s péčí o děti v době školních prázdnin. A nabídne tak rodičům a jejich dětem realizaci 18 turnusů příměstských táborů v době jarních a letních prázdnin.

Více informací zde

Projekt Šance pro každého skončil

V příloze krátká informace v podobě malého shrnutí námi realizovaných aktivit v rámci projektu města Dubí s názvem „Šance pro každého“. K 29. 2. 2020 jsme se rozloučili s aktivitami Dluhového poradenství, Tutoringu a mentoringu a Socioterapeutických pobytů.

Šance pro každého

Více k samotnému projektu na: www.sanceprokazdeho.cz

Benefice pro Květinu

Jaké má podoby život na ulici? Co vlastně nabídne bezdomovcům nová služba v Teplicích? Jak si život na ulici představují žáci ZŠ U Nových lázní, kteří se zapojili do naší výtvarné soutěže? Klikněte na Benefice pro Květinu.